კომუნიკაციების კომისია
კომუნიკაციების კომისია -  მედიისა და სატელეკომუნიკაციო სფეროს  არქიტექტორი. კომუნიკაციების კომისია ხელს უწყობს ქვეყანაში სიახლეების დანერგვას, რათა უზრუნველყოს უფრო ეფექტური, კომფორტული და დროსთან შესაბამისობაში მყოფი კომუნიკაცია თითოეული მოქალაქისთვის. კომუნიკაციების კომისია ემსახურება ჯანსაღი კონკურენციის არსებობას  სატელეკომუნიკაციო ბაზარზე და მუდმივად იცავს საზოგადოების ინტერესებს.
ჩვენ ჩავატარეთ საზოგადოებრივი აზრის კვლევა კომუნიკაციების კომისიისთვის თვისებრივი და რაოდენობრივი მეთოდოლოგიით. მთელი საქართველოს მასშტაბით პირისპირი ინტერვიუების მეშვეობით გამოვკითხეთ 2,700-ზე მეტი რესპონდენტი.
პროექტის საბოლოო ეტაპზე მომზადდა ანგარიში, რომელიც ასახავს მთელი საქართველოს მასშტაბით მოსახლეობის პრეფერენციებს რადიო მაუწყებლობის შესახებ. 2018-2020 წლებში, კომუნიკაციების კომისია სწორედ აღნიშნული ანგარიშის შედეგებით ხელმძღვანელობდა რადიომაუწყებლობის ლიცენზიების გაცემისას.

Communications Commission
The Communications Commission is the architect of the media and telecommunications industry. It facilitates innovations on the Georgian market, in order to ensure more effective, comfortable and quick means of communication for everyone. The commission serves to protect healthy competition on the market and protects the interests of the community.
We conducted quantitative and qualitative research of public opinion for the Communications Commission. One of the project’s stages involved face-to-face interviews with over 2,700 respondents throughout Georgia.
The project concluded with a report, detailing the radio broadcasting preferences of the population countrywide. In 2018-2020, the Commission used this report as supporting information in its licensing process for radio broadcasters.
You can find the results of the research on the following address: comcom.ge/uploads/other/3/3119.pdf